All for Joomla All for Webmasters

Naše menu

Vinný lístek

Vinařství Petr Skoupil

Vinařství Petr Skoupil

VELKÉ BÍLOVICE – VELKOPAVLOVICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Vinařství Petr Skoupil je moderní vinařství vycházející z dlouholeté vinařské tradice. Odrůdy pěstované na vlastních nebo pronajatých vinicích jsou šetrně obhospodařovány s ohledem na ekologické zemědělství. Naprostá většina hroznů je pěstována v systému integrované produkce. Moderní technologie zaručuje kvalitní odtřapení, jemné lisování šťáv v pneumatických lisech při nízkých tlacích a šetrnou filtraci vín. Použití moderní technologie nikterak nesnižuje kvalitu vín, ale naopak dává vyniknout jejich buketu a plnosti. Školení vín probíhá jak v nerezových tancích, tak v klasických dřevěných sudech, včetně sudů typu barrique.
Vinařství Červinka

Vinařství Červinka

HORNÍ VĚSTONICE – MIKULOVSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Rodinné vinařství Červinka sídlí v obci Horní Věstonice pod Pálavou a právě pod těmito vrchy se nachází většina jejich vinic. Odrůdová skladba je velmi bohatá, ale výsostné postavení má Ryzlink vlašský, kterému se zde velmi dobře daří. Ošetřování vinic je v integrované produkci a je zde kladen velký důraz na kvalitu a zdraví vypěstovaných hroznů, bez kterých by nebylo možné následně vyrobit ta nejkvalitnější vína. Co se týče samotné výroby vína, ve vinařství se spojují generační zkušenosti s moderní technologií a díky tomu zde vyráběná vína dosahují té nejvyšší kvality. Důkazem toho jsou ocenění z mezinárodních výstav.
Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER

DOBŠICE – ZNOJEMSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Vinařství LAHOFER obhospodařuje na Znojemsku spolu s firmou Vinice LAHOFER 410 hektarů vinic třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program – www.mejtesvojihlavu.cz. Roční produkce Vinařství LAHOFER je zhruba půl milionu lahví. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše ve Znojmě. Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Ten na konci 18. století vytvořil unikátní barokní knihovnu, která je dnes klenotem premonstránského kláštera na pražském Strahově.

Rozlévaná vína

0,2l Chardonay

50 Kč
12

0,2l Merlot

50 Kč
12

0,2l Merlot Rose

50 Kč
12

JAKOSTNÍ ODRŮDOVÁ – BÍLÁ

0,75l Veltlínské zelené – jakostní

209 Kč

Vinařství Petr Skoupil

Víno jemné zlato-žluté barvy. Ve vůni a chuti se objevují tóny lipového a akátového medu, pepře a mandle. V chuti je víno svěží a vyvážené, doprovázeno nevtíravou kyselinkou.

12

0,75l Sauvignon – jakostní

209 Kč

Vinařství Červinka

Víno zelenožluté barvy s příjemnou vůní broskví a černého rybízu. V chuti mohutné, umocněné zbytkovým cukrem.

12

0,75l Pálava – jakostní

229 Kč

Vinařství Červinka

Víno zlatožluté barvy, tramínová vůně po růžích a zralých banánech. Víno plné, harmonické.

12

JAKOSTNÍ ODRŮDOVÁ – ČERVENÁ

0,75l Modrý Portugal - jakostní

209 Kč

Vinařství Petr Skoupil

Víno elegantní granátové barvy s fialovými odlesky. Ve vůni i chuti se objevují tóny připomínající peckové ovoce a lesní plody. Víno je vyvážené, hebké a bude skvělým společníkem ke grilovaným lehkým masům.

12

0,75l Cabernet Sauvignon – jakostní

209 Kč

Vinařství Petr Skoupil

Mimořádně kořenité typické červené víno s výrazným odrůdovým charakterem připomínající černý rybíz. Stárnutím vína se zvýrazňuje kořenitost a sytost barvy. Velmi dobře doprovází masitá jídla, zejména jehněčí pečeně, bifteky, krůtí maso nebo úpravy jídel s kořenitými omáčkami.

12

JAKOSTNÍ ODRŮDOVÁ S PŘÍVLASTKEM - BÍLÁ

0,75l Müller Thurgau – kabinet

229 Kč

Vinařství LAHOFER

Příjemně pitelné víno zelenkavé barvy, kde ucítíte jemně muškátovou vůni s tóny svěžího ovoce. Pikantní šťavnatá kyselinka, kořenitá dochuť připomínající broskve a jemný grep. Příjemně vyvážený poměr cukru a kyselin. Víno se hodí k lehkým předkrmům, světlým a zeleninovým polévkám, přírodně upraveným masům, měkkým sýrům, lehkým úpravám těstovin, ryb i drůbeže nebo k obědovým zeleninovým salátům.

12

0,75l Ryzlink rýnský – kabinet

229 Kč

Vinařství LAHOFER

Svěží, zlatavě-zelenkavá barva. Po přivonění objevíte příjemnou kořenitou vůni po lipovém květu, medu, sušených meruňkách a limetce – vše intenzívní a okouzlující. V dochuti vyniknou čerstvé hrozny, kompotované ovoce v kombinaci s příjemným minerálním nádechem a pikantní kyselinkou. Toto harmonické víno se může stát průvodcem rybích, vepřových a telecích mas, grilovaných kuřat a tvrdých sýrů, i jako báječný aperitiv či doprovod čínských specialit.

12

0,75l Rulandské šedé – kabinet

299 Kč

Vinařství Petr Skoupil

Víno dlouhotrvající vůní kůry grapefruitu a rozkvetlých květin s chutí bělomasé broskve a manga. Velmi dobře se hodí k těžším úpravám drůbeže, husím polévkám a smetanovým omáčkám.

12

0,75l Tramín červený – výběr z hroznů

329 Kč

Vinařství Petr Skoupil

Ve vůni můžeme cítit kůru všech druhů melounů. V chuti přezrálý meloun s dochutí kajenského pepře. Víno je vyráběno kryomacerací - je metoda, kdy se rmut (odstopkované a pomleté bobulky hroznů) nechají naležet za velmi nízkých teplot a tím se z nich „vylouhuje“, tedy maceruje řada látek, především aromatické povahy.

12

JAKOSTNÍ ODRŮDOVÁ S PŘÍVLASTKEM - ČERVENÁ

0,75l Modrý Portugal – pozdní sběr

329 Kč

Vinařství Petr Skoupil

Víno vyšší granátové barvy s fialovými odlesky. Ve vůni i chuti se primárně objevují tóny připomínající maliny a ostružiny podepřené jemným tříslem. Víno je harmonické, svěží. Bude důstojným partnerem pro různé úpravy tmavých pečených mas.

12

0,75l Syrah Terre Siciliane IGT

329 Kč

ANNO DOMINI - Piantaferro Itálie / Sicílie

Víno výrazné purpurově-červené barvy s hnědými odlesky. Ve vůni kořenité tóny zelené papriky a červeného ovoce, malin a ostružin. Vyzrálejší pak s tóny vanilky a tabáku. Chuť je působivě elegantní s jemnou tříslovinou. Výborně se hodí k tmavým grilovaným masům, pečenému jehněčímu nebo k filetu z tuňáka.

12

O2TV Sport

Kontakt

Pacovská 961/7, 140 00 Praha 4
zelenaliska@zelenaliska.cz

Otevírací doba

Sváteční otevírací doba
(23.12.2018 - 1.1.2019)
ke stažení zde >

Rezervace

Svůj stůl si rezervujte online nebo telefonicky na 241 733 037.

Sociální sítě