All for Joomla All for Webmasters

Naše menu

Vinný lístek

Vinařství Petr Skoupil

Vinařství Petr Skoupil

VELKÉ BÍLOVICE – VELKOPAVLOVICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Vinařství Petr Skoupil je moderní vinařství vycházející z dlouholeté vinařské tradice. Odrůdy pěstované na vlastních nebo pronajatých vinicích jsou šetrně obhospodařovány s ohledem na ekologické zemědělství. Naprostá většina hroznů je pěstována v systému integrované produkce. Moderní technologie zaručuje kvalitní odtřapení, jemné lisování šťáv v pneumatických lisech při nízkých tlacích a šetrnou filtraci vín. Použití moderní technologie nikterak nesnižuje kvalitu vín, ale naopak dává vyniknout jejich buketu a plnosti. Školení vín probíhá jak v nerezových tancích, tak v klasických dřevěných sudech, včetně sudů typu barrique.

Vinařství Sedlák

Vinařství Sedlák

VELKÉ BÍLOVICE – VELKOPAVLOVICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Rodinné vinařství Sedlák sídlí v největší vinařské obci České republiky, ve Velkých Bílovicích. V současné době vedou vinařství bratranci Milan a Jaroslav, kteří tak navázali na vinařskou tradici svých otců a dědů. Jejich pradědeček František Sedlák postavil ve Velkých Bílovicích svůj první sklep v roce 1918. Milanův otec František začal psát novodobou historii vinařství v roce 1994, kdy začal naplno vyrábět profesionálně víno a později se k němu připojil i jeho bratr Rostislav. Spolu pak vysazují vinohrady a také staví nový vinný sklep ve sklepní části „Půrynky“. V tomto vinném sklepě zrají dnes červená vína a také se zde konají řízené degustace.

Milan s Jaroslavem nalahvovali svá první vína v roce 2006 a začali produkovat převážně zemská vína pod společným názvem Rodinné vinařství Sedlák. Tímto rokem začala jejich velmi úspěšná éra vinařského podnikání. V roce 2009 začali na okraji Velkých Bílovic budovat vinařskou halu pro výrobu a uskladnění vín. Momentálně hospodaří na 17 hektarech vinic.

Viniční polohy, ze kterých jsou vína vyráběna patří k těm nejlepším ve Velkých Bílovicích. Bratranci Sedlákovi se snaží produkovat originální vína vysoké kvality s důrazem na šetrnost zpracování hroznů a čistotu odrůd. Vína skvěle odráží místní terroir a jejich vinařské umění. Vinařství je vybaveno špičkovou technologií a je schopno vyrobit až 200 tis. litrů vína. Ke zpracování hroznů dochází okamžitě po sběru. Některé odrůdy nechávají ležet na rmutu ve speciální macerační nádobě s následným odkalením a zakvašením čistými kulturami kvasinek. Aby zachovali svěžest a aromatiku bílých vín, používají metodu řízeného kvašení, bílá vína zrají v nerezových tancích, červená jsou školena v tradičních dřevěných sudech.

Jejich hrdost k rodinné tradici a tvrdé práci jejich předků odráží i etikety produkovaných vín, na nichž je vyobrazen jejich stařeček s koňmi Milošem a Dobrošem.

Vinařství Baloun

Vinařství Baloun

VELKÉ PAVLOVICE – VELKOPAVLOVICKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Radomil Baloun pochází z vinařského rodu ve Velkých Bílovicích, jehož předkové vinařili po mnoho generací. Za všechny budeme jmenovat - stařečka Cyrila Kratochvíla (1892-1972), se kterým Radek chodil do vinohradu a do vinného sklepa již jako malý kluk. Tehdy si poprvé čichl k vínu a pak celé odpoledne spal pod vinným keřem, přikryt stařečkovým kabátem. Střední školu se zemědělsko-technickým zaměřením studoval v Mikulově v letech 1974-1978. Po vojenské službě u Hradní stráže, nastoupil jako technik na Státním statku ve Velkých Pavlovicích. Dynamicky se rozvíjející firmu založil v roce 1991 a o dva roky později se stal majitelem střediska ve Velkých Pavlovicích a v Hustopečích. Od roku 1993 je členem prestižního svazu Českomoravských vinařských podniků. Vinařství Radomil Baloun se nachází na středisku ve Velkých Pavlovicích. V roce 1997 firma začala s výrobou vín tzv. řízené fermentace, což je velmi jednoduše řečeno tepelné ovlivňování veškerých procesů probíhajících při výrobě vína, od sklizně hroznů až po jeho nalahvování. Vinařství obhospodařuje vinice v chráněné krajinné oblasti Pálava, další vinice má také pronajaty. Vinařství svá vína každoročně prezentuje na prestižních výstavách vín doma i v zahraničí, kde pravidelně získává řadu ocenění.

Vinařství Červinka

Vinařství Červinka

HORNÍ VĚSTONICE – MIKULOVSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Rodinné vinařství Červinka sídlí v obci Horní Věstonice pod Pálavou a právě pod těmito vrchy se nachází většina jejich vinic. Odrůdová skladba je velmi bohatá, ale výsostné postavení má Ryzlink vlašský, kterému se zde velmi dobře daří. Ošetřování vinic je v integrované produkci a je zde kladen velký důraz na kvalitu a zdraví vypěstovaných hroznů, bez kterých by nebylo možné následně vyrobit ta nejkvalitnější vína. Co se týče samotné výroby vína, ve vinařství se spojují generační zkušenosti s moderní technologií a díky tomu zde vyráběná vína dosahují té nejvyšší kvality. Důkazem toho jsou ocenění z mezinárodních výstav.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER

DOBŠICE – ZNOJEMSKÁ VINAŘSKÁ PODOBLAST

Vinařství LAHOFER obhospodařuje na Znojemsku spolu s firmou Vinice LAHOFER 410 hektarů vinic třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program – www.mejtesvojihlavu.cz. Roční produkce Vinařství LAHOFER je zhruba půl milionu lahví. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše ve Znojmě. Své jméno odvodilo vinařství od rodáka z Dobšic, uměleckého řezbáře Jana Lahofera. Ten na konci 18. století vytvořil unikátní barokní knihovnu, která je dnes klenotem premonstránského kláštera na pražském Strahově.

Vinařství Dipl. Ing. René J. Vrátil

Vinařství Dipl. Ing. René J. Vrátil

Projekt našeho kamaráda vinaře Rendy Vrátila, který si nechá v Rakousku pod svou značkou plnit velmi zajímavá vína z oblastí Weinvertel, Wachau a Burglenlad. Vína jsou určena především pro gastronomii a doporučujeme je vzhledem k jejich velmi dobré kvalitě a příznivé ceně.

Rozlévaná vína

0,2l Rozlévaná vína - BÍLÁ

64 Kč

dle nabídky

12

0,2l Rozlévaná vína - ČERVENÁ

64 Kč

dle nabídky

12

BÍLÁ VÍNA

0,75l Veltlínské zelené – MZV

229 Kč

Vinařství Baloun

Víno jemné zlato-žluté barvy. Ve vůni a chuti se objevují tóny lipového a akátového medu, pepře a mandle.  V chuti je víno svěží a vyvážené, doprovázeno nevtíravou kyselinkou.

12

0,75l Sauvignon – jakostní

229 Kč

Vinařství Červinka

Víno zelenožluté barvy s příjemnou vůní broskví a černého rybízu. V chuti mohutné, umocněné zbytkovým cukrem.

12

0,75l Pálava – jakostní

229 Kč

Vinařství Červinka

Víno zlatožluté barvy, tramínová vůně po růžích a zralých banánech. Víno plné, harmonické.

12

0,75l Chardonnay

269 Kč

Rakousko - Dipl. Ing. Vratil

Velmi vydařené a voňavé Chardonnay z vinařské oblasti Wachau. Víno má zelenožlutou barvu s lehce nazlátlými odlesky. Vůně je velmi intenzivní a můžeme v ní objevit aroma broskve, manga a medu s jemným náznakem mandlí. V chuti je víno středně plné s tóny žlutého jablka, exotického ovoce a lehkým máslovitým závěrem. Osvěžující kyselinka podporuje dobrou pitelnost tohoto vína. Velmi dobrý poměr kvality a ceny.

Doporučujeme k pokrmům s rybami a mořskými plody. Výborně se hodí k ústřicím. Delikátní s bílým masem a těstovinami. Dobře doprovodí měkké sýry s bílou plísní, rozličné paštiky a světlé smetanové omáčky.

12

0,75l Müller Thurgau – kabinet

259 Kč

Vinařství Lahofer

Příjemně pitelné víno zelenkavé barvy, kde ucítíte jemně muškátovou vůni s tóny svěžího ovoce. Pikantní šťavnatá kyselinka, kořenitá dochuť připomínající broskve a jemný grep. Příjemně vyvážený poměr cukru a kyselin. Víno se hodí k lehkým předkrmům, světlým a zeleninovým polévkám, přírodně upraveným masům, měkkým sýrům, lehkým úpravám těstovin, ryb i drůbeže nebo k obědovým zeleninovým salátům.

12

0,75l Ryzlink rýnský – kabinet

259 Kč

Vinařství Lahofer

Svěží, zlatavě-zelenkavá barva. Po přivonění objevíte příjemnou kořenitou vůni po lipovém květu, medu, sušených meruňkách a limetce – vše intenzívní a okouzlující. V dochuti vyniknou čerstvé hrozny, kompotované ovoce v kombinaci s příjemným minerálním nádechem a pikantní kyselinkou. Toto harmonické víno se může stát průvodcem rybích, vepřových a telecích mas, grilovaných kuřat a tvrdých sýrů, i jako báječný aperitiv či doprovod čínských specialit.

12

0,75l Muškát moravský – kabinet

329 Kč

Vinařství Hrabal-Pelvins

Polosladký Muškát potěší zejména milovníky aromatických vín se zbytkovým cukrem. Fermentace proběhla v nerezových tancích. Víno  má světle žlutou barvu. Vůně je výrazně muškátová. V chuti je víno ovocně-muškátové s lehce minerálními tóny a nasládlým závěrem. Má typicky nižší kyselinku a středně dlouhý závěr. Víno je dobře vyvážené a harmonické. Velmi dobře doprovodí husí játra, kozí sýr nebo lehce nasládlé dezerty.

12

0,75l Tramín červený – pozdní sběr

399 Kč

Vinařství Hrabal

Tramín červený je odrůda, která na Velkobílovické viniční tratě odedávna patří. Fermentace hroznů proběhla v nerezovém tanku. Víno následně zrálo v nerezovém tanku a dubových sudech. Tramín má intenzivní zlatožlutou barvu. Ve vůni nabízí čajovou růži, tropické ovoce a koření. V chuti je víno harmonické s tóny zeleného čaje a tropického ovoce s příjemnou kořenitostí. Velmi povedený Tramín. Víno je vhodné k ostřejším pokrmům asijské kuchyně a mírně sladkým dezertům.

12

0,75l Rulandské šedé – pozdní sběr

399 Kč

Vinařství Petr Sedlák

Výjimečné Rulandské šedé z produkce Vinařství Sedlák. Díky kvalitním a fyziologicky vyzrálým hroznům se víno řadí k tomu nejlepšímu, co lze na Moravě z této odrůdy ochutnat. Víno má zlatavě žlutou barvu. Ve vůni nabízí bohaté aroma hrušek a citrusů. V chuti je víno plné, dobře strukturované s tóny čerstvých hroznů hrušek a příjemné chlebovinky. Víno má pěkný a dlouhý harmonický závěr. 30% vína zrálo ve velké dubovém sudu. Vhodně doplní smetanové omáčky, grilované ryby nebo telecí maso.

12

ČERVENÁ VÍNA

0,75l Modrý Portugal - jakostní

239 Kč

Vinařství Hrabal

Pěkný a velmi dobře pitelný Portugal. Má lehce rubínovou barvu. Ve vůni výrazné třešňové tóny s lehkým náznakem lučního kvítí. V chuti příjemně třešňové a rybízové se sladkými taniny. Víno se bude velmi dobře snoubit s pokrmy s drůbeže, velmi dobře doprovodí také různé úpravy bažanta, kachny a husy, skvělé je k šunce a sýrovému nářezu.

12

0,75l Cabernet Moravia - MZV

269 Kč

Vinařství Sedlák

Mimořádně kořenité typické červené víno s výrazným odrůdovým charakterem připomínající černý rybíz. Stárnutím vína se zvýrazňuje kořenitost a sytost barvy. Velmi dobře doprovází masitá jídla, zejména jehněčí pečeně, bifteky, krůtí maso nebo úpravy jídel s kořenitými omáčkami.

12

0,75l Merlot

269 Kč

Rakousko - Dipl. Ing. Vratil

Velmi pěkný Merlot z rakouského Burgenlandu. Víno má typickou tmavě rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni můžeme objevit tmavé bobulové ovoce s nádechem švestek. V chuti je víno plné s ovocným projevem a lehkými tříslovinami. Velmi dobře doprovodí těstoviny, pizzu a sýry.

12

0,75l Zweigeltrebe - pozdní sběr

399 Kč

Vinařství Sedlák

Velmi povedené Zweigeltrebe z rodinného vinařství Sedlák. Má intenzivní tmavě červenou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni můžeme rozpoznat přezrálé višně, černé třešně a sušené švestky. V chuti je peckové ovoce s čokoládovou dochutí. Víno je lahodné a dobře pitelné s dlouhým závěrem. Doporučujeme k nejrůznějším masitým pokrmům, vydatným sýrům nebo k těstovinám. Delikátní k bažantu a biftekům.

12
podebradska-samicka_03.jpg

Poděbradská samička

Likér ze 42 léčivých bylin z Poděbrad u nás v prodeji.

O2TV Sport

Kontakt

Pacovská 961/7, 140 00 Praha 4
zelenaliska@zelenaliska.cz

Otevírací doba

Pivnice

Pondělí - Sobota
10:30 – 23:00

Neděle
10:30 – 22:00

 

Restaurace

Pondělí - Sobota
11:00 – 23:00

Neděle
11:00 – 22:00

Rezervace

Svůj stůl si rezervujte online nebo telefonicky na 241 733 037.

Sociální sítě