All for Joomla All for Webmasters

Naše restaurace

O nás

Restauraci „Na liškách", jak se tady lidově říká, není třeba zvlášť' představovat, neboť' v těchto prostorách sídlí již od roku 1955, kdy byl postaven tento dům jako jeden z prvních v této lokalitě. Žijící pamětníci s nostalgií vzpomínají na doby, kdy zdejší restauraci navštěvovali známé tváře ze světa divadla a filmů a svými historkami bavili osazenstvo pivnice do časných ranních hodin.

 

Současná provozovatelka, Daniela Kopáčková, vede restauraci od roku 1996. Za tu dobu prošel objekt několika proměnami, z nichž k největší došlo v červenci 2010. Restaurace je nyní vybavena kompletně novým interiérem s výkonným odsáváním kouře a plazmovými obrazovkami.

 

Milovníci zlatavého moku si mohou pochutnat na výborném tankovém 10° Gambrinusu, dále je pak na čepu sudová 12° Plzeň a rovněž točený nealkoholický Radegast Birell. V naší kuchyni naleznete široký sortiment hotových jídel, minutek, staročeskou kuchyni i vlastní speciality. Snažíme se v maximální míře nabídnout zákazníkovi tradiční české výrobky, ke kterým patří mimo jiné i víno z templářských sklepů Čejkovice nebo točené limonády Kofola. Velkým hitem se staly i mošty z Lažan.

 

Restaurace se nachází v klidném místě na rozhraní ulic Za Zelenou liškou a Pacovské, nedaleko od stanic metra Pankrác a Budějovická. Lze zde pohodlně zaparkovat. Tradice zdejšího pohostinství nám velí pečovat o naše zákazníky a stále vylepšovat jejích komfort.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

Proč se říká „Na Zelené lišce“?

 

Častý dotaz, který slýcháme od zákazníků je, proč se říká „Na Zelené Lišce“? Zde je vysvětlení: „Zelená liška“ nebo také „Na lišce“ je místní pojmenování pro část pražské Pankráce. Místo nese pojmenování podle původního zájezdního hostince, který zde kdysi stával od poloviny 18. století při cestě z Prahy do Benešova, Tábora a Českých Budějovic. Hostinec se nacházel daleko za barokními hradbami tehdejší Prahy a tvořil tak vlastně první zastávku na této cestě, kde bylo možno nejen přepřáhnout koně, ale i občerstvit se a přenocovat. Zájezdní hostinec měl ve svém erbu namalovanou zelenou lišku, odtud pak pochází tento zajímavý místní název. Vlastní budovu někdejšího zájezdního hostince pohltila na konci 19. století stále se rozšiřující městská zástavba. Naposledy stála v těchto místech slavná továrna na výrobu motocyklů značky Jawa, která stála v bezprostřední blízkosti Michelské vodárny, rovněž velice zajímavé stavby, která stojí dodnes.

podebradska-samicka_03.jpg

Poděbradská samička

Likér ze 42 léčivých bylin z Poděbrad u nás v prodeji.

O2TV Sport

Kontakt

Pacovská 961/7, 140 00 Praha 4
zelenaliska@zelenaliska.cz

Otevírací doba

Pivnice

Pondělí - Sobota
10:30 – 23:00

Neděle
10:30 – 22:00

 

Restaurace

Pondělí - Sobota
11:00 – 23:00

Neděle
11:00 – 22:00

Rezervace

Svůj stůl si rezervujte online nebo telefonicky na 241 733 037.

Sociální sítě